Witamy w sklepie internetowym!

Oryginalny detal, mocny efekt. Wysokie listwy przypodłogowe, choć nieco droższe od typowych, dają nieproporcjonalnie większy efekt dekoratorski w stylowym wykończeniu wnętrz.

Mówi się, że diabeł tkwi w szczegółach. To prawda. O szczegóły warto dbać nie tylko na początku, przy całościowym remoncie i aranżacji wnętrza. Zazwyczaj wysmakowane bogactwo dopracowanej przestrzeni rodzi się stopniowo, z czasem, miejsce po miejscu.

I tak w przytulnym już skądinąd domu można znaleźć zakątki, które wymagałyby nieco serca... Spójrzmy na miejsce łączenia podłogi i ściany. Często znajdziemy tam najzwyklesze plastikowe listewki czy ćwierćwałki, których jedyną funkcją jest nierzucające się w oczy zamaskowanie szczelin dylatacyjnych.

Jeżeli nie jesteśmy akurat w trakcie dużego remontu, pochłaniającego spore fundusze, możemy pozwolić sobie na zastosowanie w to miejsce nieco droższych, a za to dużo bardziej wyrazistych wysokich cokołów MDF. Listwa wysoka to taka, która ma przynajmniej kilkanaście centymetrów wysokości, zazwyczaj jest to 14-15 cm.

Białe lub lakierowane pod kolor ścian podniosą na wyższy pułap poziom wykończenia podłogi, a co za tym idzie - charakter całego wnętrza.

HERMES oferuje listwy przypodłogowe w indywidualnej wysokości, a dla odważnych - aranżacje podwójne.

W przypadku listew podwójnych proponujemy połączenie kilkunastocentymetrowej listwy o grubości 12 mm z szesnastomilimetrową listwą o wysokości poniżej 10 cm.

Na zdjęciu połączenie dwóch listew 16 mm; 14 i 10 cm.