Montaż listew przypodłogowych MDF to temat, który w ostatnim czasie cieszy się wielką popularnością. Wśród dekorów wewnętrznych ogromnym powodzeniem cieszą się listwy przypodłogowe MDF. Jeśli chodzi o montaż listew MDF na klipsy to mocowanie tego typu elementów nie jest trudne, ponieważ wystarczy przytwierdzić je do ściany za pomocą specjalnych zaczepów. Są one produkowane w taki sposób, aby z jednej strony były bardzo trwałe, a z drugiej – proste w obsłudze. Zaczepy do montażu zazwyczaj są sprzedawane w kartonach, które zawierają ich większą ilość, niezbędną do przytwierdzenia listew w całym pomieszczeniu.

Przed dokonaniem zakupu warto zastanowić się, jaka ilość tego typu elementów będzie optymalna, mając na uwadze między innymi konkretny metraż wnętrza. Zaczepy do montażu nie są drogie, dlatego nie trzeba obawiać się dodatkowych kosztów. Oczywiście ich ilość musi być także dostosowana do liczby dekorów. Jak widać, sztukateria wewnętrzna jest bardzo prosta w montażu, czego dowodem są między innymi listwy przypodłogowe MDF. Mocowanie ich nie jest trudne zarówno na etapie łączenia ze sobą dekorów jak i przytwierdzania ich do ściany.

Montaz listew mdf

Montaż listew MDF na klipsy – od czego zacząć?

Montaż Listew MDF rozpoczynamy wtedy, gdy remont dobiegnie końca. Wszystkie posadzki powinny być już wówczas ułożone, zaś ściany pomalowane. Listwy to najpopularniejszy sposób łączenia podłogi ze ścianą. Pozwalają na efektowne wykończenie posadzki, zakrywają wszelkie dylatacje, można też ukryć w nich nieestetyczne przewody i kable. Listwy wykończeniowe do paneli często produkowane są z płyty MDF. Ich montaż nie jest skomplikowany i wymaga jedynie kilku podstawowych narzędzi: piły automatycznej, kleju montażowego, białego akrylu, korektora do łączeń. Zaczynamy od docięcia płyty na odpowiednią długość. Jeśli zachodzi potrzeba, aby uciąć listwę pod kątem, użyjmy skrzynki uciskowej lub profesjonalnej ukośnicy. Dociętą listwę smarujemy od spodu klejem, a następnie mocno dociskamy do podłoża. Listwę przyklejamy na specjalny klej montażowy. Możemy też korzystać z tzw. termotopliwego, który będzie nam służył jako klej pomocniczy. Na złączeniach zazwyczaj pojawiają się szczeliny, które należy uzupełnić akrylem, a następnie zamalować farbką w odpowiednim kolorze.

Mocowanie listew przypodłogowych mdf

Mocowanie listew przypodłogowych mdf zazwyczaj ostatni etap remontu. Nie możemy o nich zapomnieć, gdyż są niezastąpionym elementem każdej aranżacji mieszkalnej. Wpływają na estetykę, ozdabiając i podkreślając charakter wnętrza. Z drugiej strony mają też znaczenie funkcjonalne – pozwalają na płynne przejście między podłogą a ścianą. Listwy wykończeniowe do paneli możemy zamontować na dwa sposoby – używając kołków lub kleju bądź silikonu montażowego. Obie metody są łatwe i nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia. W przypadku kołków będziemy jednak potrzebowali kilku niezbędnych narzędzi, przede wszystkim wiertarki. Z kolei podczas montażu na silikon przyda nam się jedynie specjalny wyciskacz, przy pomocy którego wyciśniemy silikon i nałożymy go na listwę. Pamiętajmy tylko, że takie rozwiązanie jest mało praktyczne. W przypadku np. malowania ścian, listwy wykończeniowe do paneli będziemy musieli zerwać, ryzykując przy tym uszkodzenie tynku. Niestety nie będą one również nadawały się do ponownego użycia.

Ostatni etap montaż listew przypodłogowych MDF

W ostatnim etapie jeśli chodzi montaż listew przypodłogowych mdf pozostało nam już ściągnięcie nadmiaru kleju gdyż wyglądało by to estetycznie. Trzeba to zrobić od razu po przymocowaniu listew zanim wyschnie klej. Ostatni etap jest bardzo ważny gdyż od niego zależy wygląd naszych listew. Poniżej przedstawiamy galerię, która ukazuje krok po kroku jak ściągnąć nadmiar kleju. Mamy nadzieje, że nasz poradnik okaże się pomocny i nie będą mieli już Państwo jakichkolwiek problemów z tematem jaki jest montaż listew MDF!

Kup Listwy Już Teraz!

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C71_150_1,8 Profi Listwa Podłogowa

26.56 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C86_150_1,8 Profi Listwa Podłogowa

45.21 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C87_120_1,6 Profi Listwa Podłogowa

37.66 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C34_10_1,6 Profi Listwa Podłogowa

35.99 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C23_12_1,6 Profi Listwa Podłogowa

26.56 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C85_6_1,6 Profi Listwa Podłogowa

25.83 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C3_6_16 Profi Listwa Podłogowa

25.83 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C36_150_1,8 Profi Listwa Podłogowa

34.90 

POLECANE ARTYKUŁY