jak zdjąć listwy przypodłogowe? Demontaż Listew

Prawie każdy remont mieszkania lub prywatnego domu rozpoczyna się od tematu jakim jest demontaż listew przypodłogowych. Jeśli chodzi o całkowitą wymianę listwy, konieczne jest usunięcie cokołu w celu jego demontażu. Czasami zdarza się tak, że wyrywamy listwę i nie ma nic innego do zrobienia, oprócz wyrzucenia do kosza. Jeśli jednak planujesz dalej z nich korzystać, ważne jest, aby wiedzieć, jak ostrożnie zdemontować listwy z podłogi. W tym artykule przyjrzymy się zawiłościom demontażu drewnianej i plastikowej listwy przypodłogowej.

jak usunąć listwy przypodłogowe

Stara listwa wykonana z drewna może być zdemontowana za pomocą kilku metod. Wybór będzie w dużej mierze zależeć od tego, jak zostanie ustanowiony. W naszym artykule pokażemy również sposób jak bez demontażu listew założyć zupełnie nową listwę, która będzie wyglądać bardzo nowocześnie zaoszczędzi to nam masę czasu oraz unikniemy zbędnego bałaganu. O tym napiszemy w naszej dalszej części artykułu, zajmijmy się jednak demontażem listew przypodłogowych.

Jak zdjąć listwy przypodłogowe?

Jak zdjąć listwy przypodłogowe? – wielu ludzi nie wie jak zdjąć listwy przypodłogowe. Wszystko dlatego, że nie jest to taką prostą sprawą. Często spotykamy listwy, które przybite są do ściany za pomocą gwoździ. Szczególnie dużo wysiłku będą wymagały przypadki, gdy gwóźdź jest zbyt skorodowany. W tym przypadku należy szczególnie uważać na podłogę i ostrożnie zdemontować cokół. Listwy przypodłogowe są często przymocowane do ściany za pomocą śrub lub kołków, w niektórych przypadkach aby zdemontować cokół, wystarczy wykręcić go śrubokrętem.

Jeśli cokół został przybity, folia jest idealnym rozwiązaniem do jego starannego usunięcia. Cokoły z MDF są przymocowane za pomocą specjalnych zatrzasków. Cokół jest mocowany na zatrzask od góry, zatrzaski są najpierw przykręcone do ściany, a następnie są instalowane i sam cokół. Szeroka szpachelka ułatwi nam ich demontaż. Należy ją wcisnąć od dołu i starannie podnieść do góry. Jeśli masz pytania dotyczące demontażu cokołu z podłogi, możesz zadawać pytania ekspertom pracującym na miejscu. Napisz dokładnie, jakiej metody demontażu użyłeś.

Jak usunąć listwy przypodłogowe – czy jest to konieczne?

Wielu fachowców słysząc pytanie jak usunąć listwy przypodłogowe szuka dróg na skróty. W tej częsci artykułu podpowiemy jak uniknąć tematu jakim jest demontaż listew przypodłogowych. Bardzoo często śruby cokół z ukrytym uchwytem są przykręcone do ściany, dlatego też ich domontaż jest bardzo ciężki. Dlatego też w naszej ofercie znajdą Państwo listwy regeneracyjne, które zakrywają po prostu starą listwę bez konieczności jej demontażu.

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

MD005 Mardom Decor Listwa Podłogowa

33.57 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

MD006 Mardom Decor Listwa Podłogowa

35.52 

Właściwości listew regeneracyjnych:

  • Przyspieszenie prac remontowych – brak konieczności demontażu starych listew;
  • Oszczędność pieniędzy – koszt usunięcia listwy przez fachowca często przekracza wartość nowych listew
  • Nowoczesny wygląd – brak śladu po starych listwach

Jak Państwo widzą pytanie jak zdjąć listwy przypodłogowe można rozważyć na kilka sposóbów – według nas najlepszą odpowiedzą są listwy regeneracyjne. Oczywiście to od Państwa zależy czy przeprowadzą Państwo kosztowny demontaż listew przypodłogowych. Zapraszamy do zakupów w naszym sklepie internetowym i dyskusji w komentarzach!

POLECANE ARTYKUŁY