CZYM CIĄĆ LISTWY PRZYPODŁOGOWE MDF?

Wielu ludzi zastanawia się czym ciąć listwy przypodłogowe mdf. Zacznijmy jednak od samego początku – jakie listwy będą najlepsze dla naszego domu? Dla osób stawiających na wytrzymałość doskonałym wyborem są listwy przypodłogowe MDF. Trwałość ich konstrukcji jest efektem zastosowania materiałów najwyższej jakości.

W sprzedaży dostępne są między innymi dekory z wilgociodpornego MDF, które wyróżniają się bardzo niskim poziomem pęcznienia. Takie produkty nie są podatne na nasiąkanie, a dodatkowo można zastosować w nich uszczelkę antywilgociową. Warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, biorąc pod uwagę specyfikę architektoniczną danego wnętrza tym bardziej, że pytanie jak przyciąć listwy przypodłogowe nie będzie żadnym tematem tabu.

Na uwagę zasługuje również powłoka koloru, którą posiadają listwy przypodłogowe MDF. Trwałość jest w tym wypadku zasługą farb poliuretanowych z dodatkiem lakieru wysokiej jakości. Dzięki temu dekory zachowują swój atrakcyjny wygląd przez długie lata i stają się gustowną ozdobą wnętrza. Wytrzymałość listw przypodłogowych MDF jest jednym z kluczowych argumentów przemawiającym za ich zakupem. Takie elementy wykończenia pokoju, jadalni czy przedpokoju na długo wpisują się w charakter aranżacji danego pomieszczenia.

Jak przyciąć listwy przypodłogowe?

Zanim przejdziemy do głównego zagadnienia jak przyciąć listwy przypodłogowe przejdźmy do tematu jakim jest ich mocowanie. Wielu amatorów tego typu dekorów zastanawia się, w jaki sposób je przytwierdzić. Mocowanie tego typu elementów do ściany jest na szczęście bardzo prostym zadaniem, ponieważ wystarczy je po prostu przykleić w wybranym miejscu. Warto podkreślić, że dekory wykonane ze styropianu są dostosowane do różnych miejsc w przestrzeni danego wnętrza.

W dobrze zaopatrzonym sklepie ze sztukaterią wewnętrzną można znaleźć między innymi modele dostosowane do sufitu, ściany czy podłogi. Należy także zwrócić uwagę na bardziej oryginalne propozycje w tym bogato zdobione rozety. Oczywiście w przytwierdzaniu elementów styropianowych do powierzchni ściany niezbędny jest specjalny klej do dekorów. Najlepiej zamówić go online w sklepie, w którym dostępne są także listwy styropianowe. Przycinanie listew przypodłogowych pod kątem może zając więcej czasu niż samo mocowanie poszczególnych dekorów , nawet dla osób doświadczonych w tym zakresie – być może właśnie dlatego cieszą się one coraz większym zainteresowaniem, nie tylko na polskim rynku.

Przycinanie listew przypodłogowych pod kątem

Jeśli chodzi o przycinanie listew przypodłogowych pod kątem to zadanie nie jest zbyt skomplikowane. Aby listwy służyły nam długie lata musimy zadbać o ich prawidłowe wykończenie. Praktycznym, a zarazem estetycznym detalem są listwy schodowe. Do wyboru mamy listwy wykonane z różnych materiałów: aluminium, mosiądzu, stali nierdzewnej, drewna oraz PCV. Aby skrócić listwę i dociąć ją na odpowiednią długość, możemy użyć piłki lub ostrego nożyka do tapet. Jak widzimy temat czym ciąć listwy przypodłogowe nie jest taki skomplikowany!

Czasami jednak zdarza się, że musimy uciąć listwę pod kątem innym niż 90°. Wówczas przyda nam się jedno z profesjonalnych narzędzi. W skrzynce uciskowej możemy dociąć np. listwy schodowe do paneli. Zazwyczaj wykonana jest ona z drewna lub z plastiku i zaopatrzona w specjalne szczeliny do cięcia pod katem 45° oraz 90°. W sprzedaży dostępne są również skrzynki uciskowe wyposażone w większą liczbę szczelin, zapewniające różne kąty cięcia. Precyzyjne przycięcie listew schodowych pod kątem jest możliwe również dzięki tzw. ukośnicom. Do wyboru mamy ukośnice ręczne lub elektryczne. Mamy nadzieję, że temat taki jak czym ciąć listwy przypodłogowe MDF nie będzie stanowił już dla Państwa żadnego problemu!

POLECANE ARTYKUŁY