Listwy przypodłogowe Do Kuchni

Wyświetlanie 1–12 z 148 wyników

Listwy przypodłogowe do kuchni to trend w wystroju wnętrz, który zyskuje ostatnio na popularnościListwy przypodłogowe do kuchni. Skąd się to bierze i co zyskujemy montując listwy tego typu? Po pierwsze, zamykają one i wieńczą połączenie między podłogą a ścianą. Po drugie, chronią podstawę ścian przed uderzeniami mechanicznymi. A po trzecie, mają charakter dekoracyjny, pod warunkiem oczywiście, że prace nad ich instalacją odbędą się pomyślnie i całość zostanie szczegółowo i pieczołowicie wykończona.

W pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności (czyli najczęściej w kuchniach oraz łazienkach) montuje się profile wykonane z poliuretanu, duropolimeru, aluminium i stali nierdzewnej lub z wodoodpornej odmiany tworzywa MDF. Najwięcej na rynku jest listew poliuretanowych, natomiast duropolimer stanowi ich mocniejszą odmianę, ale jest to wręcz bliźniacze tworzywo.

Listwa Przypodłogowa do Kuchni

Listwa przypodłogowa do kuchni z tworzywa sztucznego wykonuje podwójną funkcję: poprawia wygląd ścian, ukrywając ich krzywizny i inne wady, jak również chroni podstawę ścian przed wszelkiego rodzaju wilgocią. W większości przypadków, poliuretanowy cokół jest przymocowany bezpośrednio do ścian, a nie do podłogi, ponieważ jest bardzo elastyczny i zaprojektowany w taki sposób, aby ukryć krzywizny ściany.

Jeśli chcesz zamontować listwę we własnym zakresie, masz dwie możliwości: przyklej ją za pomocą dobrego spoiwa lub przymocuj za pomocą wkrętów. Polecamy wybrać pierwszą opcję dla ścian z gipso-kartonu i drugą opcję dla ścian ceglanych. Należy jednak zaznaczyć, że również na nich klej będzie spełniał swoją funkcję i jeśli zależy Ci na szybkim oraz bardzo prostym procesie aplikacji na ścianie, to zdecydowanie polecamy właśnie klej. Dedykowane spoiwo od producenta dla danych listew znajdziesz w naszym e-sklepie.

Co warte podkreślenia, listwy można swobodnie przycinać w domowym zaciszu. Aby przyciąć listwy przypodłogowe kuchenne, potrzebna nam będzie piła ręczna z małymi, ostrymi ząbkami. Można wspomóc się też skrzynką uciosową, która umożliwia cięcie pod precyzyjnym kątem 45 i 90 stopni.

Jakie listwy przypodłogowe do płytek w kuchni

Jakie listwy przypodłogowe do płytek w kuchni należy użyć, by całość ładnie wyglądała i spełniała swoją funkcję? Pierwszym i najbardziej trafnym wyborem wydają się profile wykonane ze stali nierdzewnej lub aluminium. W połączeniu z płytkami stworzą nowoczesny i minimalistyczny design. Taki zestaw będzie w dodatku łatwo utrzymać w czystości – wystarczy podłogę przetrzeć mopem, a listwy mokrą szmatką. Z płytkami można też bez problemu zestawić białe listwy z poliuretanu lub innych tworzyw sztucznych lub wilgocioodpornego MDF-u. Takie produkty łatwo też dostosować pod względem kolorystycznym do płytek poprzez pomalowanie bezrozpuszczalnikową farbą. Polecamy dobrej jakości farby oparte na bazie wody. Należy przestrzegać, by w składzie nie było rozpuszczalników, bo te substancje mogą uszkodzić zewnętrzną powierzchnię listwy. A chcemy przecież, by przypodłogówki były w dobrym stanie i cieszyły nasze oczy przez wiele lat.

Serdecznie zachęcamy Państwa do zapoznania się z naszą szeroką ofertą. Posiadamy wiele rodzajów listew do kuchni w różnych wzorach – zarówno minimalistycznych, jak i ozdobnych. Chętnie doradzimy w wyborze odpowiedniego produktu dla Waszego wnętrza. Nasi konsultanci czekają na kontakt od Państwa od poniedziałku do soboty. Można do nas pisać maile, dzwonić lub skorzystać z funkcji czata na naszych stronach. Zachęcamy do zadawania pytań i zakupów w naszym sklepie.

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C13 Profi Listwa Podłogowa

42.44 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C13_15_1,8 Profi Listwa Podłogowa

42.44 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C2 Profi Listwa Podłogowa

30.45 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C2_8 Profi Listwa Podłogowa

30.45 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C23 Profi Listwa Podłogowa

26.56 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C23_12_1,6 Profi Listwa Podłogowa

26.56 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C3 Profi Listwa Podłogowa

27.67 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C3_10_16 Profi Listwa Podłogowa

31.36 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C3_12_16 Profi Listwa Podłogowa

31.36 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C3_6_16 Profi Listwa Podłogowa

25.83 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C3_8_12 Profi Listwa Podłogowa

25.83 

Białe Listwy przypodłogowe w salonie

C3_8_16 Profi Listwa Podłogowa

27.67